פיתוח נוף חומות וסלעים מלאכותיים – מה זה ואיך עושים את זה?

מערכת חיפויים, באמצעות ®מיקרוטופינג אוברליי בטון בטון לפיתוח הנוף והדרך, מערכת חומרים וביצוע קלת משקל, חכמה ומעוצבת המותאמת לשימוש בחומות, מסלעות ואלמנטים פיסוליים לעיצוב חוץ. הביצוע במריחה ישירה על התשתית קיימת כלשהי ( כגון קיר קיים ) או על תשתית "ניפוח" באמצעות קלקר או חומר דומה אחר. מערכת רב ממדית, המאפשרת סוגי גמר אינסופיים, תוך קביעה של גוונים, טקסטורות ומרקמים. מיקרוטופינג אוברליי הוא בטון פולימרי סופי, חד רכיבי ובעל כושר הדבקות עצמי, ישירות על כל תשתית, ללא חומרים מקשרים ובעל יכולת העתקת טקסטורות ומרקמים בצורה מושלמת, ניתן ליישום לקירות, תקרות ועמודים ומתאים לשימוש פנימי וחיצוני ובאמצעותו וחומרים וכלים נוספים שקיימים אצלנו אפשר ליצר כל צורה או דגם של אלמנטים בפיתוח חוץ ועיצוב הנוף.

חומרים ליצירת אלמנטים בפיתוח הנוף והדרך

מיקרוטופינג אוברליי בטון

תערובת בטון פולימרי המיושמת בעובי של החל מ 3 מ''מ עד 3 ס''מ במריחה או התזה ישירה, אנכי או אופקי ועל כל תשתית יציבה קיימת כולל קלקר ומאפשרת יצירת מרקמים והעתקת טקסטורות בעובי דק או רב. מיקרוטופינג אוברליי הוא חומר דקורטיבי המיועד כגמר סופי החומר מגיע ב 3 ורסיות בסיס אפור נטורל, לבן בז' או לבן טיפקס וניתן לגוון אותם לעוד 28 גוונים.

צבעים עזרים והגנה לאלמנטים בפיתוח נוף

צבעי CF, חומר הפרדה ונטורל שילד

סילר הגמר מגיע בוורסיות מט, מבריק או נטורל. זוהי השכבה הסופית שמונעת ספיגה של לכלוך ומאפשר הגנה מהכתמה של המיקרוטופינג המוחלק. על מנת לשמר את המראה והמגע ( look&feel ) של הבטון אנו מקפידים כי כל סוגי הסילר אצלנו יהיו נספגים (לא כמו לכה שכבתית) סילר טבעי שלא משנה את המגע הבטון ואינו הופך לשכבה פלסטית

כלי עבודה ליצירת חומות וסלעיים מלכותיים

מאלצים, פצירות ותבניות טקסטורה

מאלצים ייעודיים להחלקת מיקוטופינג בטון כשכבה סופית, כמו בבטון גם במיקרוטופינג עבודת הכמר החלקה נעשית במאלצ' כף החלקה שמגיע בגדלים שונים לפי הצורך היישום והשטח לביצוע.

איך עושים סלעים מלאכותיים וחומות לפיתוח הנוף והדרך?

כמה תמונות והסבר איך זה קורה שלב אחרי שלב ( יש התייחסות לביצוע גם על קירות )
Step 1

במסלעות, בנה את המודל מאמצעות קלקל או חומר דומה, נסה להתאים את ככול האפשר לתוצאה המתבקשת. בקירות, בנה את המודל בחלקים וקבע היטב לקיר התשתית, מומלץ להתייעץ עם מהנדס לקיבוע לפי הוראות. נתק תשתיות רופפות מהקיר או חומרים שאינם בעלי הצמדות טובה, מרח מריחת הכנה באמצעות מיקרוטופינג אוברליי שכבה דקה ללא החלקה, להשאיר קצת מחוספס ולהמתין לייבוש.

Step 2

במסלעות, בצע מילוי באמצעות חומרי תשתית צמנטיים כגון טייח, בטון ופסולת בניין, ניתן לערבב ביחסים שונים עם אוברליי בטון בטון על מנת לחזק את התערובת, בקירות בצע מריחת או התזת הכנה במיקרוטופינג אוברליי בטון בטון נטו ללא ערבוב חומרים נוספים. בשניהם, עבוד עם המודל ופתח פוגות ככול שצריך לפי הדוגמא הסופית הרצויה.

Step 3

במסלעות רצוי לבצע מריחת השלמה, לא תמיד המודל מועתק בצורה מושלמת במריחה בודדת , מרח לפי הצורך מריחת השלמה במיקרוטופינג אוברליי תוך הדגשת המידול. בקירות בדר”כ אין צורך בשלב זה.

Step 4

ערבב עם מים ומרח מיקרוטופינג אוברליי, בעובי 6-20 מ”מ לפי גסות מרקם הבטון הרצוי, מרח במריחה אחידה או רנדומלית תוך הדגשת המידול. המתן 5-10 דקות והתז חומר הפרדה רליס על החומר ובצע טקסטורה ומרקם באמצעות כלי עבודה ייעודיים, המתן 45-60 דקות והדגש את המידול באמצעות פצירות מברשות וכלי עבודה ייעודיים נוספים.

Step 5

שלב זה אינו חובה אך בדר”כ במערכות פיתוח נוף הוא מתבקש. המתן לייבוש 24 שעות ובצע הספגת צבעים אומנותית מלאה או חלקית לפי התוצאה הרצוייה. המתן 24 שעות נוספות ומרח שתי שכבות נטורל שילד , הפרש בין שכבה לשכבה 4 שעות. חומר ההפרדה רליס משלב 3 לעיל מתנדף מעצמו אין צורך לשטוף אותו מהקיר לפני מריחת סילר.

מפרט טכני מקוצר למילוי מכרזים - העתק הדבק

חיפוי וניפוח קירות ואלמנטים לפיתוח נוף במיקרוטופינג אוברליי ( ארה”ב ) מתוצרת בטון בטון, מערכת בטון פולימרי חד רכיבי במריחה ישירה לחיפוי וניפוח חומות ואלמנטים בפיתוח נוף בגמר סופי בטון צורני רב מרקמים, טקסטורות וגוונים הכל לפי בחירת האדריכל, בנוסף לכך צביעה בהספגת צבעי CF ( ארה”ב ) מתוצרת בטון בטון ושתי שכבות נטורל שילד ( ארה”ב ) סילר דקורטיבי מתוצרת בטון בטון נספג 25% מוצקים, סילר שאינו מצהיב ושאינו גורם לאיבוד מגע הטבעי של החומר. כל החומרים במערכת חיפויים זאת צריכים להיות מיצרן אחד ( חיבור מוכח בין חומרים ) הוראות ביצוע:  שלב ראשון פיזור במאלצ’ או התזה  ובנייה צורנית של המודל ויצירת טקסטורה כללית, עובי שכבה 3-20 מ”מ.  שלב שני  פיזור נקודתי במאלצ’, יצירת טלאים וטקסטורות בעזרת כלי עבודה ייעודיים לפי הדוגמא, עובי 3-20, במידת הצורך יש לחזור על הפעולה בשלב השני להשלמת הדוגמא הכללית של הקיר לפי הדגם שנבחר. שלב שלישי צביעה בצבעי CF  בהספגה גוונים לפי  בחירת אדריכל,  שלב רביעי סילר דקורטיבי בשתי שכבות ללא שינוי מרקם החומר. הוראות כלליות שימוש בשמן תבניות בנידוף עצמי וללא עקבות שומניים, שימוש בתבניות טקסטורה פצירות וכלי עבודה ייעודיים לפי הדגם שנבחר, שימוש בגוונים נספגים בלבד ללא “קליפות”, ללא דהייה ועמיד UV  בפני עצמו ללא קשר לסילר הגמר, סילר עמיד UV  ללא דהייה. במידת הצורך חיזוק ברשתות פיבר ו/או ניפוח בקלקל.

מסלעה מבטון סרטון הדרכה

סרטון הדרכה איך לעשות סלעים מלאכותיים מבטון החל משלב בניית התשתית וניפוח, דרך מריחת בטון פולימרי, מתן צורה, עיצוב כמסלעה, גילוף, חלוקות ועד הספגת גוונים ושכבת הגנה.

למה לבחור בנו?

ההתבוננות שלנו היא כלפי חוץ וכלפי פנים. כלפי חוץ אנו עובדים בשלושה מישורים מעצבים, קבלים ולקוחות הקצה. המשימה שלנו קושרת את שלושת המישורים האלו יחד, לעורר השראה וחופש עיצובי למעצבים, להדריך קבלנים על מנת שיוכלו ליישם וכל הזמן לשפר את כישוריהם, וללקוחות הקצה לספק מספיק מידע על מנת שיוכלו, מתוך ידע, לקבל החלטות שמתאימות צרכים הספציפיים שלהם. כלפי פנים קיים הדחף שלנו לחדש להנגיש ולשתף חומרים, שיטות וטכנולוגיות ואלו לוקחים אותנו לכל מקום בעולם, פיזית ומנטאלית, תאורטי ומעשי ומאפשרים לנו לבנות מערכות חיפויים וציפויים בטוחות יותר וטובות יותר ולעבוד מולכם בשיטת ''Supply to Apply'' המחוייבת לא רק לאספקת חומרים וכלים אלה גם להנגשת שיטות, טכנולוגיה, ידע, השכלה והדרכה אלו יחד שמאפשרים למכלול של תכנון וביצוע לקרות.

שיטות וידע

שיטות, טכניקות ביצוע, לווי והדרכה. אחד אחד עם הרבה סבלנות אנחנו מסבירים ומנגישים לכם את הידע איך עושים את זה וכן גם את זה תפגשו אצלנו, מי שהיה כאן יודע.

תקנים ובנייה ירוקה

בנוסף לתקנים האמריקיים, מתאים לתקן ישראלי 1920 חלק א', חוזק כפיפה, לחיצה, שליפה... לשימוש חיצוני ופנימי, מתאים לתקן אש 755, קל משקל, ללא פרוק וללא פסולת, ירוק לסביבה ולמשתמש.

חומרים וכלים

חומרים מדוייקים ומערכות חומרים שלמות Made in USA, הכל מגיע מספק אחד חומר 'מדבר' עם חומר, עולם של חומרים לעיצוב בבטון וכלי עבודה יעודיים שתפגשו רק אצלנו.

השכלה ונסיון

12 שנים של נסיון מעשי והשכלה שרכשנו עוד הרבה לפני, 1700 פרוייקטים אלפי שעות יעוץ, וממשיכים להנות מכל רגע, למתוח את הגבולות, להגשים לכם רעיונות והכי חשוב לשתף איתכם את הכל תאוריה ופרקטיקה.

בוא נתחיל את הפרוייקט שלך . . .

    בוא נתחיל את הפרוייקט שלך בטון בטון

    תמונות מפרוייקטים