צביעה וצריבת בטון מוחלק - כל מה שצריך לדעת

צביעה בהספגה של צבעי CF שלנו מאפשרים לגוון משטחי בטון מוחלק לכל אחד ממניפת 34 הגוונים. כתוצאה מהספגת הצבע מועתק המרקם הלא הומוגני של הבטון לגוון הרצוי והתוצאה משטח בטון מעונן בגוון החדש ( לא "צבע כבישים" ולא מראה מונוטוני ובלי לפגוע במרקם הבטון) . מערכת זאת נעשית על בסיס בטון יבש, ביציקות חדשות זה מאפשר חלוקת ביצוע נוחה יותר ( יציקה בנפרד גיוון בנפרד ) כמוכן אפשרות ליישם כחידוש במשטחי בטון ישנים. מערכת צביעה זאת היא אבולוציה של גיוון באמצעות אבקות הצבע הישנות או של צריבה באמצעות חומצות, זהו מערכת המאפשרת שליטה מדויקת על גוון ותוצאה תוך שמירה עם גהות תעסוקתית ושמירה על סביבה. צבע CF הוא עמיד UV בפני עצמו אינו דוהה , אינו מצהיב, אינו דורש משאבים, מפשט את תהליך הגיוון הבטון ומרחיב את מנעד העיצוב של משטחי בטון.

חומרים לצביעת בטון מוחלק

צבע CF לצביעה וצריבה

צבע CF הוא חומר חד רכיבי ( על בסיס מים ) בעל כושר ספיגה עצמי, ללא חומרים מקשרים המיושם בשכבה אחת. החומר עמיד UV בפני עצמו ( ללא קשר לסילר ) ואינו דוהה או מצהיב, צבע CF מתאים ליישום Exterior and Interior והתוצאה המתקבלת בטון בשלל גוונים, טבעי במרקם, מראה ובמגע.

חומרי הגנה לבטון מוחלק

איטום וסילר גמר

בטון הוא חומר סופג ולכן מומלץ ליישם שכבה הסופית שמונעת הכתמה ומאפשרת הגנה על הבטון המוחלק, אנו ממליצים על רוייל סיל מט / מבריק, סילר ייעודי לאיטום דקורטיבי אשר אינו משנה את מרקם הבטון. כמוכן מומלץ ( לא חובה ) ליישם מפעם לפעם ווקס פולמרי למניעת שחקה של הסילר.

כלים לצביעה וצריבה בהספגה

פד הספגה 45 ורולר 45

ליישום הספגה וצריבה של צבעי ה CF יש להשתמש בפד מיקרופייבר, ליישום הסילר מומלץ רולר 45 ס''מ להקטנת חפיפות.

צבעית בטון מוחלק בהספגה איך עושים את זה?

כמה תמונות והסבר איך זה קורה שלב אחרי שלב
Step 1

כל משטחי הבטון חייבים להיות במצב סופג ללא סילר קודם וללא שומנים. בבטון ישן, נקה היטב מים וסבון העזר במכונת פוליש ופד / נייר מתאים לניקוי לכלוך או הסרת סילר בהתאמה. ניתן להעזר המפשיט צפויים להסרת סילר / בפרופיילר לניקוי ופתיחת נקבוביות ו CT8 להסרת שומנים. בגמר תהליך שטוף היטב והמתן לייבוש.

Step 2

ערבב היטב מיכל החומר, העבר למיכל התזה ( מרססת גינה ), רסס ובצע ( מייד ) הספגה באמצעות פד מיקרופיייבר בתנועות חצי ירח רנדומליות , ריסוס והספגה נעשים במקביל ועם ההתקדמות במשטח לכן במשטחים גדולים יש צורך בשני אנשי צוות לביצוע. שים לב, לא מומלץ להשתמש בהרבה חומר ( אין צורך ) הגוון יראה ויזואלי ( יועצם ) בעת הייבוש וביישום הסילר. ניתן ליישם גם באמצעות התזה מאקדח אוויר ( פיסטולט ) אך יש לקחת בחשבון תנאי סביבה, לכלוך ורוח. בימים חמים מומלץ להמתין לייבוש כמעט מלא של המשטח מניקוי וליישם על משטח מעט לח, או לחילופין להתיז ( מרססת גינה ) מעט מים עם ההתקדמות לפני הספגת הצבע.

Step 3

שלב זה אינו חובה ונעשה רק במידה ויש צורך, מומלץ להשלים את כל ההספגה בשלב אחד. במידת הצורך להשלמות, דלל צבע CF בעזרת מים מזוקקים ( דילול לפי הצורך למטרת טשטוש בדר”כ שלב זה לא נעשה בגוון מלא ) ובצע גימור וסיומות צביעה, באמצעות ספוג במקומות שצריך כגון, סביב עמודים, שוחות ביוב, חיבורי קיר רצפה …. המתן לייבוש 24 שעות לפחות.

Step 4

המתן לייבוש 24 שעות, נקה המשטח ( ללא מים ) ומרח שתי שכבות סילר מט/ חצי מבריק / מבריק לפי בחירה, לאחר השכבה הראשונה המתן לייבוש למגע ובצע שכבה שנייה ( 2-4 שעות ) יש ליישם את שתי השכבות באותו היום. הסילר יבליט את תוצאת הגוון וישלים את המראה. מומלץ ( לא חובה ) לאחר 24 שעות נוספות ליישם ווקס פולמרי על מנת להגן על הסילר על מנת להימנע מחידוש סילר, יש לחזור על פעולה זאת אחת ל 6 חודשים.

מפרט טכני מקוצר למילוי מכרזים - העתק הדבק

מערכת גוון לבטון מוחלק חיצוני ו פנימי, חדש או ישן, צביעה בהספגה לרצפת בטון מוחלק באמצעות צבע CF (ארה”ב ) מתוצרת בטון בטון, אשר שומר “ענני” הבטון וללא שינוי מרקם בבטון ( לא צבע שכבתי ולא צבעים דו רכיביים ) בנוסף לכך שתי שכבות רוייל סיל מט / מבריק, ייעודי לאיטום דקורטיבי אשר אינו משנה את מרקם הבטון. הוראות ביצוע: שלב ראשון ניקוי ופתיחת הבטון לספיגה באמצעות ליטוש או פרופיילר, שלב שני הספגת צבע CF באמצעות פד 45 וכלי עבודה ייעודיים , שלב שלישי שתי שכבות סילר לאיטום דקורטיבי באמצעות רולר 45.