מיקרופרינט בטון בטון הדפסת בטון בתבליט – מה זה ואיך עושים את זה?

מערכת מיקרופרינט בטון בטון היא מערכת חיפויים לקירות ורצפות המאפשרת הדפסת עיטורים בתבליט בגדלים דומים או בגדלים שונים, בתבליט חוזר או בתבליטים משתנים, עם שליטה מלאה על פרמטרים של דגם, צורה, דפוס, עובי, תבליט וקצב. במערכת חיפויים ייחודית זאת ניתן לבצע גמר של אריחי בטון עם תבליטים והכל נעשה במריחה ישירה על הקיר / רצפה שלכם. מערכת מיקרופרינט בטון בטון היא מערכת עיצוב אין סופית האפשרית בעיטורים אדריכליים עכשוויים, עיטורים רטרו וינטג', עיטורי טקסטיל בטון ועוד. זוהי מערכת שאינה מוגבלת בפריסה, גודל, ממדיות, תבליט, דוגמאות גוונים ושילובי גוונים, מערכת חיפויים עוצרת נשימה, לא רק בתוצאה הסופית אלה גם באופן היישום. מערכת חומרים מיקרופרינט בטון בטון ניתנת ליישום על קירות, רצפות, עמודים, תקרות והכל נעשה בעובי דק, קל משקל, ללא האריחים וללא תלייה לשימוש פנימי וחיצוני.

חומרים שצריך ליצירת תבליטים על בטון

מיקרוטופינג אוברליי ומגוונים

®מיקרוטופינג אוברליי בטון בטון הוא בטון פולימרי סופי, שנעשה במריחה ישירה על קירות או רצפות שמסוגל לקבל שכפול בתבליט בצורת אריחים כחלק ממכלול מסודר או בצורה חופשית אקראי בחלל, על מנת להשיג עיטורים שונים על בטון. זהו חומר חד רכיבי ובעל כושר הדבקות עצמי, ישירות על כל תשתית, ללא חומרים מקשרים ומתאים לשימוש פנימי וחיצוני.

כלים לשכפול ותבליטים

סטנסיל, טקסטיל . . .

יש שני סוגי גמר אפשריים בעיטורים לבטון האחד רטרו וינטג' Fabric Formed Concrete שנעשה באמצעות בטקסטיל, קרושה, תחרה, גובלן . . . אתם בוחרים מתוך מגוון רחב מאד שיש ברשותנו או כל פטרן טקסטיל אחר שיש ברשותכם. השני גמר אדריכלי עכשווי Embossed Formed Architecture Concrete שנעשה באמצעות פטרן סטנסיל, פח או פורניר מתוך מגוון רחב מאד שיש ברשותנו או כל פטרן שכפול אחר שאותו נייצר במיוחד בשבילכם.

עזרים וכלים ליצירת תבליטים על בטון פולימרי

חומרי הפרדה, מאלצים, פצירות . . .

מאלצים, חומרי הפרדה וכלים ייעודיים ליצירת תבליטים בבטון. יצירת התבליט על קיר מצריכים כלי עבודה מדויקים. כל סוג של יישום וגמר יש לו את כלי העבודה המותאמים שלו.

איך עושים אריחי בטון מעוטרים ותבליטים לבטון?

תמונות כאן הינן להמחשה בלבד, הביצוע בפועל נעשה על קירות ורצפות
Step 1

מרח מריחת הכנה מיקרוטפוינג אוברליי בטון בטון בגוון שונה מהגוון הרצוי לאריחים, המתן לייבוש 2-3 שעות אות יותר לפני השלב הבא.

בצע פריסה לפי חלוקת אריחים, ניתן לבצע את הפריסה באופנים שוניםו בהסבר זה נתייחס לפריסה עם חירוץ בעומק קל על הקיר עצמו ולפי הרוחב הרצוי. בצע השלמת גוון למריחת הבסיס באמצעות מברשת מכחול.

תחם באמצעות מסקין טייפ חלקים שבהצלבה, אם נדמה את הפריסה ללוח שח מט, אז נכסה את כל הלבנים ונעבוד היום על עם כל השחורים ומחר נכסה את השחורים שבוצעו ונעבוד על כל הלבנים. כמובן בהתאמה ליכולת ביצוע ומגבלות הקיימות כתוצאה מפריסה או באתר הביצוע.

Step 2

מרח מיקרוטופינג אוברליי בעובי 5-8 מ”מ לפי התבליט ליישום, החלק החלקה בסיסית והמתן לייבוש חלקי. פזר נוזל הפרדה לניתוק “נקי” של התבליט.

אופציונלי עיצובי פזר נוזל גיוון נוסף ליצרית נקודות עניין בגוון.

Step 3

שמקם את הגלופה ( טקסטיל סנסטיל . . . ) לפי התבליט במיקום הרצוי.

שבצע “גיהוץ” באמצעות מאלצ’ עד למצב הו הגלופה הועתקה למריחה.

החזק משתי קצוות ומשוך את הגלופה.

Step 4

המתן לייבוש חלקי ו”נקה” בעזרת פצירת פוגות , אפשרות לעגל את האריח באמצעות מדגיש פוגה, גלגלת קונוס . . אופציונלי ניתן לקטום / לעגל / לסתת פינות אריחים וזאת באופן רנדומלי יזום.

המשך בביצוע לפי הפעולות לעיל באופן זהה או באופן שמשנה את עובי המריחה במעט.