בטון סופי לחיפויים חיצוניים - איך זה נראה ולמה זה עדיף?

מערכת חיפויים חיצוניים שלנו המאפשרת יישום מושלם ללא כשלים, שליטה מלאה על גוון, מרקם וטקסטורה ומאפשרת קבלת בטון ויזואלי מדויק לחיפויים חיצוניים סופיים. שלא כמו ביציקה של בטון ממיקסר ( בה אין לדעת מה יצא לאחר פירוק הטפסנות ) מערכת מיקרוטופינג אוברליי לחיפויים חיצוניים מיוצרת במריחה על תשתית הבסיס של בנייה כמו טייח שחור, שליכט, בלוק, בטון ... והגמר הבטון הסופי מיוצר במריחה על תשתיות אלו, כך שאתם רואים את הגוון וסוג הגמר שמתקבל כבר בביצוע ( ללא חוסר וודאות ) בשיטה זאת ניתן לייצר גמר בטון מוחלק / אדריכלי או חשוף / טפסנות ממש כמו יציקת בטון. ®מיקרוטופינג אוברליי בטון בטון, הוא בטון פולימרי סופי כשכבה עליונה, חד רכיבי, בעל כושר הדבקות עצמי, ללא חומרים מקשרים והתוצאה המתקבלת היא מהחומר עצמו, בטון טבעי במראה ובמגע. LOOK & FEEL BETON מערכת חומרים זאת מתאימה ליישום על קירות, עמודים, תקרות ועוד . . .

חומרים לחיפוי בטון בקירות חיצוניים

מיקרוטופינג אוברליי וגוונים

תערובת בטון פולמרי אבקתית המיושמת במריחה ישירה על הקיר ( רק להוסיף מים ) המרקם נקבע ע``י הוספת המים לפי צורת היישום והתוצאה המתבקשת בנראות הבטון. החומר מאפשר קבלת מרקם מוחלק או העברת טקסטורות עדינות וגסות לקיר, במידת הצורך ניתן לגוון את התערובת לפי מניפת הגוונים תחת המוצר פיגמנט.

חומרי הגנה לקירות בטון חיצוניים

סילר איטום והגנה בגמר סופי מעוצב

סילר גמר להגנה ( מט / חצי מבריק / מבריק לפי בחירה ) מונע ספיגה של לכלוך ומאפשר לבטון הפולמרי להיות נגיב. בהעברת טקסטורות, שימוש חומר ההפרדה מונע הידבקות בזמן היישום מאפשר לבטון הפולמרי השגת טקסטורה נקייה.

כלי עבודה לחיפוי חיצוניים מדויקים

מאלצים כלי עבודה ועזרים

מאלצים ייעודיים מפלדה כחולה להחלקת מיקרוטופינג אוברליי על קירות עמודים ותקרות, כלי עבודה שמתאימים לסוגי גמר שונים, החלקה או חצי החלקה. לצורך יצירת הטפסנות על גבי הקיר נעשה שימוש בתבניות הטבעה המותאמות .לצורך חלוקות אריחים יש צורך להשתמש מסקין טייפ ברוחב משתנה 4-12 מ''מ לפי בחירה.

איך עושים חיפוי בטון לקירות חוץ?

כמה תמונות והסבר איך זה קורה שלב אחרי שלב
Step 1

בטון סופי חיצוני מיושם על תשתית בה כל מערכות האיטום כבר בוצעו, פעל לפי הוראות יועצים ובצע הרבצת איטום וטייח שחור לפי הנחיות יועצים מוסמכים. בקירות קיימים נתק תשתיות רופפות, שייף צבע עד לבסיס טייח / שליכט ומרח חומר אטימה לפי הנחיות יועצים מוסמכים.

Step 2

מרח מריחת הכנה ( שכבה דקה ) 2 מ”מ של מיקרוטופינג אוברליי מריחה ללא החלקה, להשאיר קצת מחוספס ולהמתין לייבוש. בגמר ניתוקים ואריחי בטון הגוון כאן הוא הניתוק המתוכנן בין האריחים.

Step 3

מרח מיקרוטופינג אוברליי בעובי במריחה אחידה 3-5 מ”מ המתן 5-15 דקות לייבוש חלקי ובצע מניפולציית החלקה על החומר באמצעות התזת “ערפל” מים וגיהוץ / החלקה במאלצ’. במידת הצורך יש להמתין שוב לייבוש ולחזור על פעולת החלקה / גיהוץ שוב.

Step 4

המתן לייבוש 24-48 שעות ומרח שתי שכבות סילר דקורטיבי סופי להגנה מט/ חצי מבריק / מבריק לפי בחירה, המתן בין שכבה לשכבה 4 שעות.

Step 5

בסדרת התמונות כאן מוצג גמר בטון מוחלק לקירות, ניתן לבצע גמר בטון חשוף, אריחי בטון , בטון מוחלק, חצי מוחלק וכל גמר ויזואלי אחר בגוון מרקם וטקסטורה.

בקירות גדולים, בעת יישום השכבה המרכזית יש צורך לבצע קיר / מקטע בשלמות ללא “תפרים” או הפסקות עבודה, תהליך הפנים בשלב זה עשויים להתבצע במקביל לכן יש להיערך עם אנשי צוות ביצוע לעבודה מסונכרנת במקביל.

® מיקרוטופינג אוברליי בטון בטון בעל תקן אש ל 755 ותקן חיפויים 1920 א’ לשימוש חיצוני ופנימי.

מומלץ לבצע עיגוני פיגום לפי הוראות יועץ תוך השתדלות להימנע מתיקוני פיגום בקיר לאחר פירוק.

מפרט טכני מקוצר לחיפויים חיצוניים - העתק הדבק

חיפוי קירות חיצוניים במיקרוטופינג אוברליי ( ארה”ב ) מתוצרת בטון בטון, מערכת בטון פולימרי חד רכיבי במריחה ישירה לחיפוי קירות בגמר סופי מוחלק / חצי מוחלק / אריחי בטון / בטון חשוף והכל במראה, מגע, גוון מרקם, טקסטורה ופריסה לפי בחירת האדריכל ( לא טייח ולא צבע ). בנוסף לכך שתי שכבות רוייל סיל ( ארה”ב ) סילר דקורטיבי מתוצרת בטון בטון נספג 25% מוצקים שאינו מצהיב ושאינו גורם לאיבוד מגע הבטון. כל החומרים במערכת חיפויים זאת צריכים להיות מיצרן אחד ( חיבור מוכח בין חומרים ) נדרש חיפוי בטון קל משקל ושלא יעלה על 6 ק”ג לכל 1 מ”ר, בעל תקן אש ל 755 ותקן חיפויים חיצוניים 1920 א’. הוראות ביצוע: שכבה ראשונה מיישרת “0” פיזור במאלצ’ החלקה חלקית 2 מ”מ, שכבה שנייה 4-6 מ”מ לפי הדוגמה, פיזור במאלצ’, החלקה במאלצ’ פלדה כחולה או יצירת מרקם וחלקות בכלי עבודה ייעודיים של בטון בטון. שכבה שלישית סילר בשתי שכבות ללא שינוי מרקם הבטון.