טרצו קוורץ צבעוני - מה זה ולאן זה מתאים ?

מערכת טרצו קוורץ היא מערכת צפויים מעוצבת המיועדת בעיקר לאזורים רטובים ואזורים בעלי צורך מוגבר בשחיקה ומניעת החלקה. מערכת ציפויים זאת מיושמת בעובי של 2-4 מ"מ על תשתית קשיחה קיימת כלשהי, מערכת זאת מתאימה לציפויים ריצפתים, ציפויי מדרגות, ציפויים בחדרי רחצה ועוד. המערכת מתאימה לשימוש בחלליים חיצוניים ופנימיים ( UV resistant ) מערכת עמידה במיוחד לשחיקה, החלקה וספיגת כתמים לשטחי מסחר, משרדים, שטחי ציבור מגורים ועוד.

חומרים שצריך לצפוי קוורץ טרצו

פוליספרטיק רב שימושי

פוליספרטיק הוא גמיש ואטום לחלוטין המשמש כחומר הבסיס במערכת. היצקה הראשונה היא יכלוה להיות מגוונת עם גוון בסיס כלשהו והיציקה השנייה היא סוגרת שקופה. החומר במגיע בתצורה של חצי מבריק או מבריק המאפשר את בחירת מראה סופי .

מגוונים וקוורץ צבעוני למערכת זאת

גווני בסיס וקוורץ צבעוני

מגוון לפוליספרטיק הוא תוסף גוון לחומר הבסיס ביציקה הראשונה ( מניפת גוונים כאן ). טרצו קוורץ צבעוני מגיע בגוון אחיד או בתערובות גווני קוורץ מומלצות מוכנות ( מניפת גוונים כאן ) ניתן לבחור דוונים וכמיות לערבב בהתאמה אישית, כמוכן לחלק את המשטח בזמן הביצוע לגוונים שונים לפריסה גיאומטרית.

כלי עבודה שצריך במערכת זאת

משקולת הידוק ורולר מריחה

במערכת זאת יש צורך בהידוק לפיזור הקוורץ ומומלץ להעזר בכלי עבודה ייעודיים כמו משקולת הידוק ודחיסה. ניתן לרכוש / להשאיל מאתנו כלי עבודה אלו.

איך עושים טרצו קוורץ צבעוני ?

כמה תמונות והסבר איך זה קורה שלב אחרי שלב
Step 1

הכנה על בטון, תקן סדקים ( ככול שיש ) באמצעות מיקרוטופינג אוברליי בטון, לטש ליטוש עדיין עד גרעין 60 , הסר כתמי שמן ולכלוך ( ככול שיש ), יבש את המשטח טוב טוב לפני התחלת היישום.
הכנה על קרמיקה, שיש, טרצו, אריחים או מרצפות אחרות, בצע שכבה “0” כולל וסגירת פוגות באמצעות מיקרוטופינג אוברלי בטון בטון ישרות על המרצפות אין צורך בחומר מקשר או פריימר, לא להחליק להשאיר טיפה מחוספס אך ללא בליטות. לפני מעבר לשלב הבא המתן לייבוש 24 שעות לפחות.
איך ליישם על משטחים רטובים, מעל או מתחת. הצלחת המערכת תלויה בעבודה על בסיס משטח יבש ללא לחויות.

Step 2

הוסף את גוון הבסיס לפוליספרטיק וערבב מנה לשטח לכיסוי ברצוי לפי הוראות, מרח באמצעות רולר עמיד מסיסים וודא כי קיים כיסוי מלא על כל המשטח.

Step 3

הכן את תערובת הקוורץ לפיזור ומראש לפי השטח לכיסוי הרצוי. המתן 5-10 דק’ להתחלת ייבוש ופזר את התערובת על גבי המשטח ניתן לפזר ידנית בהשלכה כמו מניפה, או באמצעות כלי ייעודי לפיזור, יש לשמור על שיטת אחת על כל המשטח.

Step 4

המתן 20-30 דקות והדק את השבבים בעזרת רולר הידוק ייעודי. המתן לייבוש ( 1-2 שעות ) וגרד בזהירות עודפים באמצעות שפכטל / סכין גירוד, הגירוד נעשה תוך כדי ריחוף עם הכלי העבודה וברגישות. המתן לייבוש ושאב את עודפים מהמשטח.

Step 5

המתן 2-3 שעות עד לייבוש לדריכה, ערבב מנת פוליספרטיק שקוף לפי השטח לכיסוי, מט או מבריק לפי בחירה, מרח באמצעות רולר שכבה אחת או שתי שכבות לפי הצורך ( שכבה אחת מחוספס יותר שכבה נוספת מחוספס פחות ) המתן לייבוש 24 שעות לפני דריכה ו 96 שעות לפני שטיפה.

מפרט טכני מקוצר למילוי מכרזים - העתק הדבק

מערכת ציפויים עיצובית, טרצו קוורץ צבעוני ( ארה”ב ) מתוצרת בטון בטון המיושמת בעובי 2-3 מ”מ לציפוי רצפות / מדרגות / קירות / רולקות … בגמר סופי אטום ובמרקם מחוספס. כל החומרים במערכת חיפויים זאת צריכים עמידי UV ומתאימים לשימוש פנימי וחיצוני, חומרים כולם מיצרן אחד ( חיבור מוכח בין חומרים ). גוונים ושילובי הגוונים ותערובות לפי בחירת אדריכל/ית או מעצב /ת ממניפת טרצו קוורץ צבעוני בטון בטון. הוראות ביצוע: שכבה ראשונה באמצעות פוליספרטיק וגוון מריחה ברולר עובי יישום 1 מ”מ, שכבה שנייה פיזור קוורץ צבעוני, שכבה שלישית טופקוט פוליספרטיק חצי מבריק/ מבריק לפי בחירה עובי יישום 1 מ”מ באמצעות רולר. שכבה רביעית, אופציונלית, לבחירת אדריכל/ית \ מעצב/ת ביישום דומה לשכבה שלישית .