ננו אפוקסי ציפוי לרצפות - מה זה ואיך עושים עם זה ?

מערכת ננו אפוקסי בטון בטון היא מערכת צפויים אומנותית ורב גונית לרצפות המאפשרת ליצור גמר מעוצב custom made מתוך בחירת חומרי גלם, זוהי מערכת ציפויים אינסופית מבחינה עיצובית המאפשרת ליצור זרימת חלל רצפתי אחד שלם ללא הסתרים חזותיים, בלי פוגות וללא חלוקות כזה שמגדיל את החלל. ציפוי מינמלי 2-3 מ"מ, תוך 48 שעות אטום לחלוטין, עמיד מאד וקל לניקוי. מערכת ציפויים זאת היא אבולוציית חומרים וביצוע של מערכות אפוקסי מוסכים וחניונים, למערכות ציפויי ננו אפוקסי מעוצבים, כאלו שמייצרים אווירה. מעצבים / מעצבות יחוו כאן את המילה עיצוב מבסיס החומר בבחירת גוון , שילוב גוונים, הדפס, צורה ואופן ביצוע שמאפשרים לייצר רצפה במראה "רגוע" או "צועק" והמנעד הוא אין סופי, כל מי שנגע התאהב בטכנולוגיית החומר ובאופן הביצוע . ציפויי ננו אפוקסי במקום ריצוף, שומר על גיהות תעסוקתית של המבצע, אינו מצריך פירוק ואינו מייצר פסולת ולכלוך וגם זאת סיבה טובה לעשות ננו אפוקסי במקום ריצוף.

חומרים שצריך במערכת זאת

ננו אפוקסי גוון בסיס וגווני ם להדגש

ננו אפוקסי לשימוש פנימי ותוספי גוון ליצירת רצפה במראה נוזלי, ומימי ( אפשרי משויש )ללא חלוקות ובמגוון אפשרויות עיצוב. אטום לחלוטין נעים למגע וקל לתחזוקה. מגיע מבריק אך אפשר גם מט.

יסוד קושר ותוסף מט

פריימר ננו אפוקסי שעווה אקרילית וספרדר

פריימר משמש כחומר הקישור של ננו אפוקסי, שעווה אקרית מאפשר מראה מט וספרדר הוא החומר שמאפשר הגברת אפקט מימיות.

כלי עבודה שצריך במערכת זאת

נעליים רולריים ומשננות.

על מנת לנוע במשטח בחופשיות יש לנעול נעלי קוצים ולהיעזר במגב משונן, להזזת החומר, לפי עובי היישום הרצוי כמוכן יש להצטייד במשננות יד להשלמות פינות ודוגמה.

איך עושים ננו אפוקסי על ריצוף קיים ב 48 שעות ?

כמה תמונות והסבר איך זה קורה שלב אחרי שלב
Step 1

הכנה על קרמיקה, שיש, טרצו, אריחים או מרצפות אחרות, בצע ליטוש עדין על המרצפות, פתח את הגלזורה של המרצפת ושאב היטב את האבק והעבר סמרטוט לח והמתן לייבוש.

Step 2

בצע שכבה “0” כולל וסגירת פוגות באמצעות מיקרוטופינג אוברלי בטון בטון ישרות על המרצפות אין צורך בחומר מקשר או פריימר, לא להחליק להשאיר טיפה מחוספס אך ללא בליטות. לפני מעבר לשלב הבא המתן לייבוש 24 שעות לפחות.

הכנה על בטון, תקן סדקים ( ככול שיש ) באמצעות מיקרוטופינג אוברליי בטון, לטש ליטוש עדיין עד גרעין 60 , הסר כתמי שמן ולכלוך ( ככול שיש ), יבש את המשטח טוב טוב לפני התחלת היישום.

אין ליישם על משטחים רטובים, מעל או מתחת. הצלחת המערכת תלויה בעבודה על בסיס משטח יבש ללא לחות.

Step 3

ערבב פריימר ננו אפוקסי לפי הוראות ובצע שכבת צביעה על המשטח, שים לב לחפיפות. ממומלץ להשתמש בפריימר מגוון עם הקשר לתוצאה הסופית הרצויה. המתן לייבוש 3-4 שעות עד מצב יבש למגע.

Step 4

ערבב ננו אפוקסי לפי הוראות הוסף  גוון את בסיס  לתערובת, זה הגוון  שיותר דומיננטי בתוצאה הוויזואלית הסופית הרצויה וחלק את החומר במשטח ביציקה ופזר באמצעות מגב עם שינון לפי מידה רצויה.

Step 5

תוך כדי יציקת הבסיס, דאג לערבוב כמות מתאימה של גוון/י המשנה ליצירת הדגשים, העזר בנעלי קוצים וחזור לחלקים בהם בוצע גוון הבסיס ופזר את גוון/ני המשנה באופן רנדומלי, תוך ראיה מרחבית של החלל ( נסה לדמיין גם את העמדת הריהוט ) וצור הדגשים אומנותיים בכמות וצורה לפי הצורך והדמיון. אפשר ליציקת ההדגשים להיפתח בתוך יציקת הבסיס  ( 2-3 דקות  ) להעצמת אפקט שיש נוזלי ומימיות ויזואלית ( במידת הצורך ) התז ספרדר על נקודות ההדגש, יש להתיז כמות מועטה בלבד.

Step 6

במידת הצורך בגמר מט שאינו מבריק, יש להמתין ליבוש 24 שעות לבצע עם פד מיקרופייבר ווקס אקרילי מט. ( בתמונה של שלב זה  לא בוצע טופקוט מט )

מפרט טכני מקוצר למילוי מכרזים - העתק הדבק

מערכת ציפויים אומנותית עיצובית, ננו אפוקסי ( ארה”ב ) מתוצרת בטון בטון המיושמת בעובי 2-3 מ”מ לציפוי רצפות / ומדרגות, לציפויים פנימיים בגמר סופי אטום ובמרקם חלק. החומרים כולם מיצרן אחד ( חיבור מוכח בין חומרים ). גוון , שילוב גוונים, הדפס וצורה לפי בחירת אדריכל/ית או מעצב /ת ממניפת ננו אפוקסי בטון בטון. הוראות ביצוע: שכבה ראשונה יסוד מקשר פריימר, מריחה ברולר עובי יישום 1 מ”מ, שכבה שנייה ננו אפוקסי גוון בסיס חלוקה ביציקה ופיזור במגב משונן, הוספת גוון הדגש לפי דוגמה התזת ספרדר לפי צורך,עובי יישום 1-3 מ”מ. למראה מט, שכבה שלישית שעווה אקרילית בפד.

סרטון הדרכה

סרטון שכולל את כל תהליך הביצוע לציפוי רצפתי ננו אפוקסי על אריחים ישנים. הסרט ממחיש הכנה, ערבוב, יציקה, יצירת הדגשים וגמר. הכל נעשה ללא פירוק ובשכבה דקה על הרצפה הקיימת ותוך 48 שעות.

למה לבחור בנו?

ההתבוננות שלנו היא כלפי חוץ וכלפי פנים. כלפי חוץ אנו עובדים בשלושה מישורים מעצבים, קבלים ולקוחות הקצה. המשימה שלנו קושרת את שלושת המישורים האלו יחד, לעורר השראה וחופש עיצובי למעצבים, להדריך קבלנים על מנת שיוכלו ליישם וכל הזמן לשפר את כישוריהם, וללקוחות הקצה לספק מספיק מידע על מנת שיוכלו, מתוך ידע, לקבל החלטות שמתאימות צרכים הספציפיים שלהם. כלפי פנים קיים הדחף שלנו לחדש להנגיש ולשתף חומרים, שיטות וטכנולוגיות ואלו לוקחים אותנו לכל מקום בעולם, פיזית ומנטאלית, תאורטי ומעשי ומאפשרים לנו לבנות מערכות חיפויים וציפויים בטוחות יותר וטובות יותר ולעבוד מולכם בשיטת ''Supply to Apply'' המחוייבת לא רק לאספקת חומרים וכלים אלה גם להנגשת שיטות, טכנולוגיה, ידע, השכלה והדרכה אלו יחד שמאפשרים למכלול של תכנון וביצוע לקרות.

שיטות וידע

שיטות, טכניקות ביצוע, לווי והדרכה. אחד אחד עם הרבה סבלנות אנחנו מסבירים ומנגישים לכם את הידע איך עושים את זה וכן גם את זה תפגשו אצלנו, מי שהיה כאן יודע.

תקנים ובנייה ירוקה

בנוסף לתקנים האמריקיים, מתאים לתקן ישראלי 1920 חלק א', חוזק כפיפה, לחיצה, שליפה... לשימוש חיצוני ופנימי, מתאים לתקן אש 755, קל משקל, ללא פרוק וללא פסולת, ירוק לסביבה ולמשתמש.

חומרים וכלים

חומרים מדוייקים ומערכות חומרים שלמות Made in USA, הכל מגיע מספק אחד חומר 'מדבר' עם חומר, עולם של חומרים לעיצוב בבטון וכלי עבודה יעודיים שתפגשו רק אצלנו.

השכלה ונסיון

12 שנים של נסיון מעשי והשכלה שרכשנו עוד הרבה לפני, 1700 פרוייקטים אלפי שעות יעוץ, וממשיכים להנות מכל רגע, למתוח את הגבולות, להגשים לכם רעיונות והכי חשוב לשתף איתכם את הכל תאוריה ופרקטיקה.

תמונות מפרוייקטים