מערכת חיפויים לרצפה נוק דאון מיקרוטופינג אוברלי – מה זה ולאן זה מתאים

נוק דאון לחיפוי רצפתי זוהי שיטת יישום לחיפוי בעובי 3-7 מ"מ במיקרוטפוינג אוברלי ( לא צבע ) תוך מתן דפוס, צורה או טקסטורה בדפוס דומה או בדפוס שונה. החומרים ושיטת היישום של מערכת מאפשרים חיפוי רצפתי דק סגנון מודרני או גם בסגנון עתיק, מה שמשתנה זה צורת הפריסה, בחירת ההדפס והגוונים. כך למשל ניתן להדפיס על הרצפה אריחים מלבנים/ מרובעים, גדולים/ קטנים , דומים / שונים , עם הדפס של מעט פרטים או הרבה פרטים. כמוכן באותו אופן ניתן גם ליישם צורות רנדומליות של אבנים עם טקסטורה כזאת או אחרת או בטון סרוק דק ואת כל המנעד בין הסגנונות. השיטה אותה שיטה, העיצוב משתנה ומשם כל דבר אפשרי בכל סגנון. מערכת נוק דאון מיקרוטופינג אוברליי מתאימה במיוחד לחיפוי מעוצב למשטחי רצפה חיצוניים בעלי צורך בחספוס ועמידות בשחיקה. המערכת מאפשרת פתרון מהיר ומעוצב לרצפות חוץ קיימות מכל סוג וללא פירוק, או רצפות חדשות כחלק מתכנון מקדים ושילוב המערכת בפיתוח הנוף.

חומרים שצריך לחיפוי רצפה בשיטת נוק דאון מיקרוטופינג

מיקרוטופינג אוברליי ומגוונים

חיפוי סופי לרצפות חוץ ופנים, אשר מיושם בעובי של החל מ 3 מ''מ בהתזה על כל סוג של רצפה קיימת יציבה. מיקרוטופינג אוברליי הוא חומר המאפשר מתן דפוס, צורה וטקסטורה ובעל יכולת הצמדות ישירה כמעט לכל סוג של חומר רצפתי בסיסי. החומר מגיע ב 3 ורסיות בסיס אפור נטורל, לבן בז' ולבן טיפקס ניתן לגוון לעוד 28 גוונים.

סוגי סילר וחומרי הגנה לנוק דאון מיקרוטופינג

יסוד אוטם וסילר הגנה

סילר הגמר מגיע בוורסיות מט, מבריק או נטורל. זוהי השכבה הסופית שמונעת ספיגה של לכלוך ומאפשר הגנה מהכתמה של המיקרוטופינג המותז ברצפות החוץ והפנים. על מנת לשמר את המראה והמגע הטבעי אנו מקפידים כי כל סוגי הסילר אצלנו יהיו נספגים (לא כמו לכה שכבתית) סילר שלא משנה את המגע הבטון ואינו הופך לשכבה פלסטית.

כלי עבודה ועזרים להתזה ויישום צורה דפוס וטקסטורה

אקדח התזה מסקין טייפ ושבלונות

מסקין טייפ ברוחב ועובי פוגה משתנים 2-12 מ``מ ליצירת חלוקת האריחים או מסקין טייפ מתקמט ליצירת פוגה משתנה בדוגמאות אריחי אבן רנדומליים, שבלונות להדפסת אריחים, רולרים ליצירת טקסטורה, מטטאים למיקרוטופינג מסורק ואקדחי התזה למיקרוטופינג בשיטת נוק דאון.

איך עושים מיקרוטופינג בטון מוחלק לרצפה?

כמה תמונות והסבר איך זה קורה שלב אחרי שלב
Step 1

וודא שהתשתית יציבה ונקייה משומנים, במידת הצורך יש לבצע ליטוש עדין לפתוח את התשתית. נתק תשתיות רופפות או חומרים שאינם בעלי הצמדות טובה, בצע תיקונים לסדקים או לחלקים שבורים או רופפים. התז שכבת הכנה ( שכבה דקה 2 מ”מ ) של מיקרוטופינג אוברליי בגוון הניתוקים המתוכנים בין האריחים, החלק בצורה קלה מייד עם ההתזה ולהמתין לייבוש.

Step 2

בצע על שכבת ההכנה את תוכנית פריסה ו/או ההדפס, באמצעות שבלונות, מסקין טייפ וכלים ייעודיים. בשלב זה החלוקה, הפריסה וההדפס עדיין ניתנים לשינוי בקלות יחסית, פשוט הסר והדבק מחדש לפי הרצוי ובהתאמה עיצובית מלאה לחיפוי רצפתי. כאן בתמונות ההסבר בוצע חלוקה, רנדומלית של בצרות אבנים.

Step 3

התז, בפיזור אחיד, מיקרוטופינג אוברליי בעובי 2-4 מ”מ . למתן טקסטורה השתמש בגלגלת טקסורה מייד עם ההתזה, לסרוק השתמש במטאטא לסרוק גס / עדין לפי בחירה, לחצי החלקה השתמש במאלצ’. כאן בתמונות בוצע חצי החלקה על ההתזה. לאחר מכן המתן לייבוש חלקי כשעה, גלה את שארית המסקינטייפ / ההדפס / מדבקה … שהושארה כזנב ומשוך להסרה על מנת לייצר את ניתוק אסטטי של הפריסה וההדפס ככול שנעשה.

Step 4

המתן 24 שעות לפחות, בצע ניקוי יסודי ושאיבה למשטח ומרח סילר גמר אוטם בשתי שכבות.

מערכת נוק דאון - מפרט טכני מקוצר למילוי מכרזים העתק הדבק

חיפוי רצפתי דק במיקרוטופינג אוברליי ( ארה”ב ) מתוצרת בטון בטון, מערכת בטון פולמרי 3-7 מ”מ חד רכיבית וללא חומרים מקשרים לחיפוי כגמר סופי בטון מעוצב תוך מתן צורה, טקסטורה וגוון, בדפוס דומה או בדפוס שונה. בנוסף לכך שתי שכבות רוייל סיל ( ארה”ב ) סילר לשימוש חיצוני מתוצרת בטון בטון נספג 25% מוצקים מט/ מבריק לפי בחירה. כל החומרים במערכת חיפויים זאת צריכים להיות מיצרן אחד ( חיבור מוכח בין חומרים ). הוראות ביצוע: שכבה ראשונה “0” עם מגב והחלקה חלקית. ביצוע פריסת חלוקה ושכבה שנייה בהתזה תוך מתן טקסטורה ומרקם לפי בחירת אדריכל תוך שימוש בכלי עבודה ייעודיים לגמר המבוקש. שכבה שלישית – סילר דקורטיבי בשתי ידיים באמצעות רולר 45.