בטון בגמר טפסנות דיקטים – מה זה ואיך עושים את זה?

מערכת מיקרוטופינג אוברליי בטון בגמר טפסנות דיקטים מיוצרת במריחה ישירה על התשתית קיימת של קירות או תקרות ובטכניקת ביצוע מיוצרת, חלוקות דיקטים ( כמו טאגו, טריו, בריץ או אחר ) שפורקו מיציקת בטון. זהו בעצם בטון חשוף טבעי, מעוצב וסופי, שהטפסנות הדיקט שהחזיקה את היציקה פורקה כשהבטון התקשה ונשארו סימני החלוקות וטקסטורת של לוחות הדיקטים. מערכת זאת מאפשרת יישום מושלם ללא כשלים, שליטה מלאה על גוון, שליטה על סוג הטקסטורה ורמת הטקסטורה. בטכניקת ביצוע ובירידה לפרטים אפשר לדמות האם הדיקט משומש או חדש, האם גוף הדיקט מוחלק / חצי מוחלק או פצוע , אפשר לשלב את קילוף שכבה עליונה של דיקט, כפי שקורה לעיתים בזמן פירוק טפסנות, וכמובן יצירת טקסטורה / מרקם, חלוקות אופקי / אנכי ושילוב בניהם לפי פריסה שרצוייה. מיקרוטופינג אוברליי בטון בטון הוא בטון פולימרי חד רכיבי, בעל כושר הדבקות עצמי, ללא חומרים מקשרים והתוצאה שמתקבלת היא בטון טבעי במראה ובמגע מערכת חומרים זאת מתאימה ליישום על קירות, תקרות, עמודים ולשימוש פנימי וחיצוני.

חומרים לחיפוי בטון בגמר פירוק דיקטים

מיקרוטופינג אוברליי ופיגמנט מגוון

תערובת בטון פולימרי אבקתי המיושם במריחה ישירה על הקיר או תקרה ( רק להוסיף מים ). במרקם משחתי מאפשר מריחה אנכית וגם Over Headוהעברת טקסטורות עדינות וגסות לפי הצורך ליצירת מרקם דיקט טפסנות. החומר בעל יכולת הצמדות ישירה כמעט על כל תשתית, במידת הצורך ניתן לגוון את התערובת לפי מניפת הגוונים תחת המוצר פיגמנט למיקרוטופינג.

חומרי הפרדה והגנה

חומר הפרדה וסילר הגנה

חומר ההפרדה מונע הידבקות בזמן העברת טקסטורות של הדיקט לבטון הפולימרי ומאפשר השגת תוצאה נקייה. סילר גמר נטורל להגנה ( מט ללא שינוי גוון או אחר לפי בחירה ) מונע ספיגה ומאפשר לבטון הפולימרי להיות נגיב.

כלי עבודה ותבניות לחלוקה והעתקת קילוף דיקט

מאלצים ושבלונות וכלים

לצורך יצירת הפרדות בין דיקטים וגלישת בטון קלה בניהם, נעשה שימוש בתבניות וכלים ייעודיים, אצלנו במלאי מגוון כלים שכל אחד מהם מאפשר השגת תוצאה ומרקם ויזואלי לפי הדרישה של המעצב / אדריכל. אנחנו יודעים איך לעשות את זה במדויק ויש לנו את הכלים לכך.

איך עושים בטון חשוף פירוק דיקטים?

כמה תמונות והסבר איך זה קורה שלב אחרי שלב
Step 1

בקירות / תקרות גבס “תפור” חיבור בין פלטות באמצעות רשת או פיבר , סגור בשפכטל חורי ברגים וחיבור בין פלטות בלבד. קירות בלוקים / בטון או תקרות בטון / צלעות, טייח שחור בלבד, בקירות / תקרות צבועים ונתק תשתיות רופפות מהקיר או חומרים שאינם בעלי הצמדות טובה ובצע שפשף מכני.

Step 2

ערבב עם מים ומרח מיקרוטופינג אוברליי, בצע מריחה ראשונה אחידה , בעובי 2-3 מ”מ והחלק חלקית בלבד השאר מחוספס, המתן לייבוש למגע שעתיים או יותר ועבור לשלב הבא.

Step 3

ערבב עם מים ומרח מיקרוטופינג אוברליי, בצע מריחה שנייה אחידה , בעובי 4-5 מ”מ והעזר המתן לייבוש ראשוני פזר קצת מים בשפריצר והחלק את הבטון המתן דקות בודדות לייבוש נוסף והתז חומר הפרדה רליס על החומר ובצע חלוקות בהבלטה כדיקטים ומרקם ו”קילוף” רנדומלי לפי הצורך באמצעות כלי עבודה ייעודיים. לאחר השלמת מקטע קיר שלם, חזור לקיר במבט כללי ובמידת הצורך השלם / הדגש חלוקת דיקטים , הבלטה ומרקם “קילוף” להשלמת מראה כולל של קיר

Step 4

המתן לייבוש 24 שעות ומרח שתי שכבות סילר הגנה, הפרש בין שכבה לשכבה 4 שעות. חומר ההפרדה רליס משלב 3 לעיל מתנדף מעצמו אין צורך לשטוף אותו מהקיר לפני מריחת סילר

מפרט טכני מקוצר למילוי מכרזים - העתק הדבק

חיפוי קירות מיקרוטופינג אוברליי ( ארה”ב ) מתוצרת בטון בטון, מערכת בטון פולימרי  לחיפוי קירות בגמר סופי בטון חשוף דיקטים, מוחלק או חצי מוחלק במראה, מרקם, מגע וטקסטורה לפי בחירת האדריכל וללא עקבות שמן תבניות ( לא טייח עם ניתוקים ). בנוסף לכך שתי שכבות נטורל שילד ( ארה”ב ) סילר דקורטיבי מתוצרת בטון בטון נספג 25% מוצקים, שאינו מצהיב ושאינו גורם לאיבוד מגע הבטון. כל החומרים במערכת חיפויים זאת צריכים להיות מיצרן אחד ( חיבור מוכח בין חומרים ) חיפוי קל משקל ושלא יעלה על 6 ק”ג לכל 1 מ”ר, בעל תקן אש ל 755 לחיפויים ותקן חיפויים 1920 א’. הוראות ביצוע:  שכבה ראשונה “0” פיזור במאלצ’ ללא החלקה 1-2 מ”מ. שכבה שנייה  4-6 מ”מ ( לפי הצורך )  פיזור במאלצ’, גיהוץ והחלקה חלקית במאלצ’ פלדה כחולה, שימוש ברליס הפרדה (ארה”ב ) מתוצרת בטון בטון ויצירת חלוקות דיקטים בגוף החומר תוך הבלטה ( עדין / גס ) של חלוקת דיקטים לפי פריסה. שכבה שלישית  סילר דקורטיבי בשתי שכבות, מט או חצי מבריק ( לפי בחירה ) וללא שינוי מרקם הבטון.