בטון מפויח מראה שרוף – מה זה ואיך עושים את זה?

מערכת מיקרוטופינג אוברליי בטון בגמר מפויח, מיוצרת במריחה ישירה על התשתית קיימת של קירות, עמודים או רצפה. בטכניקת ביצוע רב שלבית ייחודית ואומנותית מתבצע חיפוי בטון במראה בטון שרוף גם כאן היישום מושלם הוא כזה שמחזיק אקראיות בפיוח. שימוש בחומרים, טכניקת ביצוע וירידה לפרטים מאפשרים לצור חללי Underground כבדים או קלים, מטקסטורים או חלקים וליישם כל דמיון מראה מחתרתי בכל חלל. גם במערכת זאת בכאוס יש סדר ותוצאה כאן באה ליידי ביטוי באמצעות שילוב חומרים, השראת מעצב וידיי אומן.

חומרים לחיפוי בטון בגמר שרוף

מיקרוטופינג אוברליי ומגוון

תערובת בטון פולימרי אבקתי המיושם במריחה ישירה על הקיר ( רק להוסיף מים ). במרקם משחתי מאפשר החלקה מלאה / חלקית או העברת טקסטורות לפי הצורך ליצירת מרקם פציעות לא אחיד. החומר בעל יכולת הצמדות ישירה כמעט על כל תשתית, גוון התערובת נעשה באמצעות פיגמנט למיקרו טופינג.

חומרי הדגש צריבה והגנה

צבעי CF וסילר הגנה

גוון CF-140, מאפשר העמקת המראה המפויח ויצרת מראה לא אחיד בחלל, סילר גמר נטורל להגנה ( מט ללא שינוי גוון או אחר לפי בחירה ) מונע ספיגה ומאפשר לבטון הפולימרי להיות אטום לספיגת לכלוך.

כלי עבודה ותבניות ליצירת מראה מפויח

מאלצ' ומרססת

לצורך יצירת מרקמי הפיחי, נעשה שימוש במרססת עם פתח עליון ומאלצ' להחלקה, אצלנו במלאי מגוון כלים נוספים שכל אחד מהם מאפשר רזולוציה בהשגת תוצאה קצת שונה.

איך עושים בטון במראה מפויח שרוף

כמה תמונות והסבר איך זה קורה שלב אחרי שלב
Step 1

נתק תשתיות רופפות מהקיר או חומרים שאינם בעלי הצמדות טובה, מרח שכבת הכנה באמצעות מיקרוטופינג אוברליי בגוון צ’רקול, שכבה דקה ללא החלקה בעובי 2 מ”מ, רצוי להשאיר קצת מחוספס ולהמתין לייבוש למגע שעתיים או יותר ועבור לשלב הבא.

Step 2

ערבב עם מים ומרח מיקרוטופינג אוברליי בגוון צרקול, בצע מריחה שנייה אחידה 3-5 מ”מ המתן לייבוש ראשוני פזר קצת מים בשפריץ והחלק את הבטון החלקה מלאה או חלקית לפי הרצוי, המתן דקות בודדות לייבוש נוסף והתז מיקרוטופינג אוברליי בגוון פלטניום גריי בחלקים מהקיר ( לא להתיז על הכל )

Step 3

לאחר ייבוש קל בצע השטחה באמצעות מאלצ’ ( אפשר העזר בקצת מים ) או להעשיר את מרקם באמצעות תבנית טקסטורה, מאלצ’ וכלים נוספים. בתמונה בוצע השטחה.

Step 4

המתן להתקשות, שעה שעתיים ובצע הספגה אומנותית בצבע ,CF-140 הספגה לא אחידה בתנועות אנכיות, דילול CF לפי התוצאה הרצוייה . המתן 24 שעות ומרח סילר הגנה בשתי שכבות.

מפרט טכני מקוצר למילוי מכרזים - העתק הדבק

חיפוי קירות מיקרוטופינג אוברליי ( ארה”ב ) מתוצרת בטון בטון, מערכת בטון פולימרי חד רכיבי לחיפוי קירות בגמר סופי בטון שרוף ומפויח ( לא שפכטל או צבע ) העתקת מרקמים וטקסטורה לפי העיצוב וללא עקבות שמן תבניות. בנוסף לכך הספגה אקראית של גוון CF-140 ושתי שכבות נטורל שילד ( ארה”ב ) סילר דקורטיבי מתוצרת בטון בטון נספג 25% מוצקים, גורם לאיבוד מגע הבטון. כל החומרים במערכת חיפויים זאת צריכים להיות מיצרן אחד ( חיבור מוכח בין חומרים ) חיפוי קל משקל ושלא יעלה על 6 ק”ג לכל 1 מ”ר, בעל תקן אש ל 755 לחיפויים ותקן חיפויים 1920 א’. הוראות ביצוע: שכבה ראשונה “0” פיזור במאלצ’ ללא החלקה 2 מ”מ. שכבה שנייה 3-5 מ”מ גוון צ’רקול , תוך כדי התזה והשטחה של מיקרוטופינג גוון פלטניום, שכבה שלישית יצירת מרקם מפויח באמצעות צריבה והספגת cf-140 לפי העיצוב, שכבה אחרונה סילר דקורטיבי בשתי שכבות ללא שינוי מרקם הבטון.